Saturday, April 27, 2024
HomeKRYESORERonaldo kërkon të thellojë sonte rekordet, sfidon Slloveninë

Ronaldo kërkon të thellojë sonte rekordet, sfidon Slloveninë

Cristiano Ronaldo është rikthyer në dispozicion të Portugalisë në miqësoren ndaj Sllovenisë, pasi trajneri Roberto Martinez e lejoi të pushonte në fitoren 5-2 kundër Suedisë.

Sulmuesit të Al-Nasr ju lejuan disa ditë më shumë pushimi pas angazhimeve të tij në kampionatin e Arabisë Saudite. Por pas pushimit, kapiteni 39- vjeçar, i cili është lojtari me më shumë prezenca në histori me një kombëtare (205) dhe me më shumë gola (128), do të kërkojë sot në Lubjanë që të thellojë rekordet e tij.

Këto janë minutat e fundit të miqësoreve përpara se sulmuesi portugez të marrë ftesën për të qenë pjesë e Europianit në Gjermani, ku luzitanët do të përballen në grup me Republikën Çeke, Turqinë dhe fituesit e një nga Greqia ose Gjeorgjia.