Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTMomenti kur tifozët grekë sulmojnë me mjete piroteknike tifozët e Kosovës

Momenti kur tifozët grekë sulmojnë me mjete piroteknike tifozët e Kosovës

Dueli mes Greqisë dhe Kosovës, i vlefshëm për Ligë ne Kombeve, u ndërpre për afro 5 minuta, në momentin kur vendasit gjetën golin e avantazhit. Bëhet fjalë për minutën e 71-të, teksa tifozët grekë, të ekzaltuar nga goli, sulmuan me flakadanë, tifozët e Kosovës.

Në një video të publikuar nga “Gazeta Olle”, shihet edhe momenti kur grekët  gjuajnë me mjete piroteknike në drejtim të tifozëve kosovarë.

Gjyqtari kryesor u detyrua të ndal ndeshjen për disa minuta, por pa ndonjë vendim për ta boshatisur tribunën, teksa në minutën 90+9, Greqia shënoi edhe golin e dytë.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fgazetaolle1%2Fvideos%2F740895433764590%2F&show_text=0&width=560

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME