Wednesday, July 17, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETMoti gjatë gushtit/ Çfarë ndodh pas datës 7

Moti gjatë gushtit/ Çfarë ndodh pas datës 7

Kjo javë që përkon edhe me nisjen e muajit Gusht, do të shoqërohet me temperatura maksimale deri në 36 gradë Celsius. Por pas datës 7, sipas parashikimeve të sinoptikanëve do të kemi një rritje me 2-3 gradë, dhe këto temperatura do të vijojë deri në javën e tretë të muajit.

“Kjo javë mbyllet me temperature maksimale deri në 36 gradë dhe nuk presim që të kemi vlera më të larta, të paktën deri në 7 gusht. Temperaturat kanë rënë krahasuar me ditët e korrikut. Nuk presim të kemi reshje. Deri me datën 7 do ngelemi me këtë nivel dhe më pas do të kemi një rritje graduale me 2-3 gradë në javën e dytë dhe të tretë të gushtit që do të jenë javë më të nxehta se sa java e parë e gushtit. Janë normale, sipas mesatares së 30 viteve. Sipas publikimit të fundit, nuk presim erë të fortë në zonën bregdetare”, tha Anira Gjoni, meteorologe në IGJEO

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME