Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREMungoi në protestën e opozitës, vjen reagimi i Ilir Metës

Mungoi në protestën e opozitës, vjen reagimi i Ilir Metës

Për protestën e opozitës të mbajtur në Bulevard, ka reaguar edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, i cili mungoi. Në një postim në Facebook, ai shprehet se sot ishte një protestë madhështore.

“Protesta madhështore e qindra mijëra qytetarëve të lirë kundër narkoshtetit ishte një manifestim i jashtëzakonshëm demokracie në mbrojtje te pluralizmit, të lirive, të drejtave dhe dinjitetit njerëzor!

Nën udhëheqjen e opozitës së vërtetë dhe të bashkuar, qytetarët rikthyen sot shpresën dhe nisën një betejë pa kthim për shpëtimin e Shqipërisë!”, shprehet ai.

Meta nuk ishte në këtë protestë, për arsye se ndodhej në një konferencë në Egjipt. Mungoi edhe bashkeshortja e tij, Monika Kryemadhi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME