Tuesday, May 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINË”Ndalu, kërko falje”! Babai i Rita Orës shpërndan video-n e presidentes Osmani...

”Ndalu, kërko falje”! Babai i Rita Orës shpërndan video-n e presidentes Osmani kundër Vuçiçit në OKB

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani u përball të hënën me homologun serb, Aleksandër Vuçiç me krimet e Serbisë gjatë luftës në Kosovë. Dhunimet, krimet dhe masakrat serbe ishin ndër çështjet që Osmani i përmendi në Këshill të Sigurimit.

Ajo i kërkoi Vuçiçit që të ndalej për një moment dhe t’i kërkojë falje viktimave të regjimit të Millosheveqit. “Viktimat e atij regjimi janë këtu, ndalu një moment dhe kërkoju falje nëse ke sadopak njerëzillëk në vete”, ishin ndër fjalët e Vjosës drejtuar homologut serb.

Ky moment ka zgjuar vëmendjen e shumtë edhe tek figurat e njohura dhe ishte po ashtu edhe babai i Rita Orës, Besnik Sahatçiu i cili e shpërndau këtë moment të Osmanit në rrjetin social Instagram.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME