Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËNdërron jetë miku i Shqipërisë dhe shqiptarëve Profesor Pierre Cabanes ...

Ndërron jetë miku i Shqipërisë dhe shqiptarëve Profesor Pierre Cabanes (vidio)

Me keqardhje kam mësuar lajmin për ndarjen nga jeta të mikut të madh të kombit shqiptar, historianit dhe arkeologut të shquar francez, Profesor Pierre Cabanes.

Për afro 50 vjetë arkiologu i njohur francez ka punuar në disa zona arkiologjike të Shqipërisë por më së shumti në Parkun Arkiologjok te Apolonisë.

Kam pasur rastin që ta intervistojë në Apoloni profesorin francez Cabanes dhe më ka ndihmuar në përkthim ish drejtori i këtij parku arkiologjik Marin Haxhimihali.

U prehsh në paqe

Ju ftoj të ndiqni intervistën e tij

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME