Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETNdihen lëkundje tërmeti në Vlorë

Ndihen lëkundje tërmeti në Vlorë

Një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter ka goditur Shqipërinë mbrëmjen e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 kilometra nga Vlora, ndërsa thellësia fokale ka qenë 14 kilometra. Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Banorët e Vlorës kanë shkruar në rrjetet sociale se lëkundja ka zgjatur 2 sekonda dhe është ndier sidomos në pallatet e larta. Gjatë ditëve të fundit ka pasur tërmete të forta në Turqi, por edhe në Greqi.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME