Thursday, February 22, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËNdryshimet në qeveri, Rama kabinet me 7 emra të rinj

Ndryshimet në qeveri, Rama kabinet me 7 emra të rinj

Edi Rama ka prezantuar kabinetin e ri qeveritar.

Ervin Mete-ministër i Financave dhe Ekonomisë

Igli Hasani-ministër për Europën dhe Punët e Jashtme

Ogerta Manastirliu-ministër për Arsimin dhe Sportet

Anila Denaj-ministër i Bujqësisë

Albana Koçiu-ministër për Shëndetësinë

Delina Ibrahimaj-ministër Shteti për biznesin

Arbi Mazniku-ministër Shteti për pushtetin vendor

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME