Saturday, May 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE”Nxorrëm opozitën nga rrethimi”, Gjekmarkaj: E majta e do votën për të...

”Nxorrëm opozitën nga rrethimi”, Gjekmarkaj: E majta e do votën për të vjedhur paratë publike

Deputeti demokrat dhe nënkryetari i Rithemelimit, Agron Gjekmarkaj gjatë një takimi me qytetarët në Vaun e Dejës, akuzoi qeverinë se kërkon votën vetëm për të grabitur paratë publike.

”Sot është nder të jesh në opozitë dhe të mos jesh bashkepunëtor me këtë qeveri të zhytur në korrupsion. Unë e gjykoj faj votën për PS pas 12 vitesh regres. Ne dje në parlament kemi bërë një betejë me dinjitozet për trasparence dhe cjerrjen e maskës së kësaj qeverie për inceneratorët, sterilizimin e plot të tjere miliona euro të abuzuar.

Nxorrëm nga rrethimi opozitën dhe e shpëtuam atë nga asgjesimi. Ne sot jemi në ecje dhe në marsh drejt fitores. Vërtetë një e pazakontë ka ndodhur që nuk ngjet në vendet e Europës moderne, lideri i opozitës Sali Berisha mbahet në arrest pa akuzë dhe i pa hetuar”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME