Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINË"Old Timer & Retro Fest 2022", nga Prizreni në Apoloni. Pjesmarrës edhe...

“Old Timer & Retro Fest 2022”, nga Prizreni në Apoloni. Pjesmarrës edhe një koleksionist fierak

Kryeministri Rama ka shpërndarë një status në rrjetet sociale ku pohonë se koleksionistë automjetesh për këtë vit kalendarik aktivitetin e tyre e kanë nisur në Prizreni në Kosovë e do vijojnë në Durrës e destinacioni në datën 19 korrik në Apoloninë e Fierit.

Për kureshtje të lexuesve në këtë aktivitet “Retro 2022” edhe Fieri përfaqsohot nga nje koleksionist makinash E S i cili prej disa vitesh koleksionon automjete të “vjetra” të cilat pasi i merr i riparon, i sjell në gjendje pune dhe i mban të parkuara diku duke i përdorur në evente të ndryshme.

“Old Timer & Retro Fest 2022”, një maratonë kulturore midis Prizrenit, Durrësit e Fierit, me ndalesë në Parkun Arkeologjik të Apollonisë

Nisi me Prizrenin për të vijuar sot në orën 18:00 në shëtitoren “Vollga” në Durrës e më pas në Fier. Deri më 19 korrik eventit do ti bashkohen dhjetra makina të koleksionistëve edhe nga Hungaria, Sllovenia, Mali i Zi, Serbia, Maqedonia e Veriut

Ky udhëtim i përvitshëm promovon jo vetëm mjetet historike, elementët e kulturës e muzikës, por edhe lidhjen e ngushtë midis vendeve, përmes pasionit për koleksionimin

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME