Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETOperacioni policor "Ngraçani" arreston 64 vjeçarin për kultivim hashashi

Operacioni policor “Ngraçani” arreston 64 vjeçarin për kultivim hashashi

Mallakastër – Fnalizohet me sukses, pas një hetimi njëmujor, operacioni policor i koduar “Ngraçan”.

Operacioni u zhvillua nga Komisariati i Policisë Mallakastër.

Goditet një rast i kultivimit të bimëve narkotike. Vihet në pranga 1 shtetas.

Gjenden dhe sekuestrohen 50 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, efektivët e Komisariatit të Policisë Mallakastër kanë vijuar kontrollet e imtësishme të territorit. Si rezultat i një hetimi njëmujor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, është finalizuar operacioni policor i koduar “Ngraçan”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

-Faslli Hasanaj, 64 vjeç, banues në fshatin Belishovë, Mallakastër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Gjatë këtij operacioni, në një sipërfaqe toke të pyllëzuar, në fshatin Ngraçan, u gjetën të kultivuara 50 bimë të dyshuara narkotike cannabis sativa. Nga hetimet dyshohet se autor i kultivimit të tyre është shtetasi Faslli Hasanaj

Vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME