Tuesday, July 16, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËPadia/ Asistenti i Khoé Kardashian: Nuk më paguante

Padia/ Asistenti i Khoé Kardashian: Nuk më paguante

Khloé Kardashian është paditur nga ish-asistenti i saj i cili pretendon se ai u pushua nga puna pas një dëmtimi në këmbë. Matthew Manhard, i cili filloi të punojë për bashkëthemeluesen e Good American në 2019, pretendon se ai u pushua në nëntor 2022 pas kthimit, sipas një padie të marrë nga TMZ.

Ish asistenti  tregoi se i tha Kardashian se nuk ishte në gjendje të punonte si rezultat i lëndimit të tij të pësuar në maj 2022. Por  kur u kthye në punë gjashtë muaj më vonë, puna u ndërpre. Matthew, i cili po kërkon kompensim monetar, gjithashtu zbuloi se nuk paguhej jashtë orarit në ditët kur punonte me turne të gjata 12-orëshe, megjithatë, përfaqësuesit e Khloé i kanë kritikuar akuzat.

“Është për të ardhur keq të mësosh se një ish-punonjës do të zgjidhte këtë rrugë. Matthew u klasifikua siç duhet dhe u kompensua për rolin e tij”, thanë përfaqësuesit e Kardashian për TMZ. “Në fund të punës së tij, ai ishte në një pushim për një periudhë të gjatë kohore dhe roli përfundimisht duhej të zëvendësohej,” tha përfaqësuesi për lejen e mungesës së Manhard. “Ne nuk do të tolerojmë akuza të rreme dhe do të provojmë se kjo është një padi joserioze.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME