Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËPas pushimeve, gruaja gjen në valixhe 18 akrepa

Pas pushimeve, gruaja gjen në valixhe 18 akrepa

Një grua në Austri u trondit kur gjeti një familje prej 18 akrepash në valixhen e saj pas pushimeve në Kroaci.

Siç bëhet e ditur, gruaja po hiqte rrobat nga valixhja në shtëpinë e saj në Natternbach më 23 korrik kur bëri zbulimin e frikshëm.

Dhe në mënyrë të jashtëzakonshme është hera e tretë në më pak se 12 muaj që dikush në shtetin e Austrisë së Epërme ka raportuar se ka gjetur akrepa në shtëpinë e tyre pasi udhëtuan në vendin e Adriatikut.

Mediet vendase raportuan se në valixhen e saj ishin gjithsej 18 akrepa, me sa një nënë dhe të vegjlit e saj.

Ajo menjëherë thirri shërbimet e shpëtimit të kafshëve në Gusental.

“Tierhilfe Gusental” tha në një deklaratë: “Kafshët janë në vend të sigurt, dhe aktualisht gjenden në strehimoren e kafshëve në Linz derisa të fillojnë udhëtimin e tyre të kthimit”.

Image
POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME