Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËVazhdon pa pushim vjedhja e Qeverise me çmimin e naftes!

Vazhdon pa pushim vjedhja e Qeverise me çmimin e naftes!

Nga Petrit Vasili – Qeveria permes Bordit moster qeveri + oligarke vazhdon vjedhjen dhe grabitjen me cmimin e Naftes.

Çmimi i Naftes ne Burse ka shenuar vetem ulje te vazhdueshme dhe shume te rendesishme.

Ndersa Bordi i batakcinjve mban çmime skandaloze dhe vjedh e zhvat parate e shqiptareve.

Çmimi i Naftes ne Shqiperi eshte 226 leke.

Ndersa ne Maqedoni vetem 175 leke.

Po keshtu ne Malin e Zi cmimi eshte 175 leke.

As Maqedonia dhe as Mali i Zi nuk jane prodhues Nafte.

Diferenca e vetme eshte se Shqiperia ka nje Qeveri te rilindjes, qe vetem vjedh, ndersa ne Maqedoni dhe Mal te Zi qeverite mendojne per qytetaret.

Qeveria ka bllokuar ne menyre mafioze Projekt- Ligjin e propozuar nga une ne Parlament qe ne fillim te muajit mars, qe kerkon pezullimin e Takses se qarkullimit dhe te karbonit

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME