Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPD kaos në Kuvend/ Rama: Demokratët nuk dalin në protestë, ata hyjnë...

PD kaos në Kuvend/ Rama: Demokratët nuk dalin në protestë, ata hyjnë nga dritarja

Këtë të hënë pasdite, kryeministri Edi Rama mblodhi asamblenë socialiste të Pogradecit për t’i folur për buxhetin e vitit 2024. Rama foli për drejtësinë duke thënë se nuk ka më të paprekshëm.

Sa i përket protestës që PD e Berishës po zhvillon në Parlament dhe Kryesinë e Kuvendit, Rama tha se ajo është një pengesë që socialistët duhet ta kalojnë përditë për të qeverisur më mirë dhe për të rritur pagat.

”Demokratët nuk shkojnë më nëpër protesta dhe të tjerët futen nëpër penxhere. Kundërshtarët tanë janë pengesat që ne duhet të vazhdojmë të kapërcejmë për të vazhduar të rritin pagat, pensionet, investimet, mundësitë dhe për ta bërë këtë pa rritur asnjë taksë”, u shpreh Rama.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME