Thursday, June 20, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPërplaset me makinën e këngëtarit grek, ndërron jetë 20-vjeçari shqiptar

Përplaset me makinën e këngëtarit grek, ndërron jetë 20-vjeçari shqiptar

Një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në orët e para të mëngjesit të sotëm në Menidi të Greqisë.

Aksidenti ka ndodhur kur fuoristrada e këngëtarit Janis Ksanthopoulos, 24 vjeç, ka devijuar majtas rrugës dhe është përplasur ‘kokë më kokë’ me një automjet tjetër në rrugën “Dekelias” në Menidi.

Pas përplasjes, mjeti i dytë në të cilin ndodheshin dy 20-vjeçarë është përplasur me një shtyllë të energjisë elektrike, ku ka mbetur i vdekur njëri prej tyre, pikërisht Antonio Daja nga Hajmeli i Vaut të Dejës.

Nga përplasja e mjeteve kanë mbetur të plagosur lehtë dy drejtuesit e mjeteve, të cilët janë arrestuar nga policia.

Sipas informacioneve të para nga Policia Rrugore, artisti i ri dyshohet se ka qenë duke vozitur me shpejtësi të shtuar, për momentin ka hyrë në rrjedhën e kundërt të qarkullimit, ndërsa një makinë nga rruga pingule, duke shkelur STOP-in, është hedhur para tij, teksa. për pasojë nuk ka mundur të kthehet në rrymën e tij dhe është përplasur me makinën e dy të rinjve.

Pasagjeri 19-vjeçar I.X. mbeti i plagosur për vdekje, ndërsa shoferi 19-vjeçar, i cili në atë moment ishte nisur për në punë, ndodhet në gjendje kritike për jetën dhe po lufton për jetën.

Sipas informacioneve, dy 19-vjeçarët ishin nisur për në kantinë ku punojnë. “Kanë pasur kujdes në vozitje, nuk kanë vrapuar”, thonë miqtë e tyre që ndodheshin në vendin e aksidentit.

Yiannis Xanthopoulos, i cili menjëherë ndërpreu ndihmën e parë dhe dhënien e dëshmive, është në gjendje shoku.

Shoferi i makinës që shkeli STOP-in dhe bllokoi rrugën drejt Yannis Xanthopoulos së bashku me pasagjeren femër nuk janë gjetur, ndërsa autoritetet janë në kërkim të tyre.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME