Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeVIDIOPetro Koçi si PPSH: Ballistët bashkëpunëtorë të armiqve! Të kërkojnë falje...

Petro Koçi si PPSH: Ballistët bashkëpunëtorë të armiqve! Të kërkojnë falje…

Deputeti i PS-së Petro Koçi është hedhur në sulm kundër anëtarëve të Ballit Kombëtar, duke rikthyer akuzat e Partisë së Punës në vitin 2022, i quajtur bashkëpunëtorë të fashizmit dhe nazizmit.

Sipas Koçit, ballistët duhet të kërkojnë falje që bashkëpunuan me armikun dhe të rregullojnë edhe çështjen e marrëdhënieve në shërbim të një uniteti kombëtar.

Koçi: Ballistët nuk i solla unë por i gjeta në histori. Ballistë quhen ata që kanë qënë anëtarë të Ballit Kombëtar. Problemi është se çdo përpjekje për të mohuar vlerat e Antifashiste Luftës Nacional Çlirimtare është një përpjekje antikombëtar antishqiptare sepse në Luftës e Dytë Botërore shqiptarët në shumicë morën një vendim politik dhe ushtarak për të qëndruar në anën e duhur në frontin e bashkuar antifashist dhe antinazist dhe ata që kanë bashkëpunuar me fashizmin dhe nazizmin është mirë që të kërkojnë falje dhe të rregullojnë edhe çështjen e marrëdhënieve në shërbim të një uniteti kombëtar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME