Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMODËPjesë nusërie të transformuara nga Prada

Pjesë nusërie të transformuara nga Prada

Koleksioni i firmosur nga Miuccia Prada dhe Raf Simons tërheq modelet e veshura, ndër të cilat bien në sy fundet e nusërisë të kombinuara me pulovra Kashmiri

Aktualisht, marka më e njohur në botë – Prada shpalli shfaqjen vjeshtë-dimër 2023 në një mënyrë të rafinuar – me ftesa të dërguara në adresat e të ftuarve, në një kuti në të cilën nga libri impresionues me titull Recycling Beaty” me më shumë se 560 faqe dhe fotografi është theksuar posaçërisht një lule e bërë nga pambuku në stilin origami.

Siç duket, i shpallur dhe i përjetuar, sepse koleksioni më i fundit i Prada-s për vjeshtë/dimër 2023, i nënshkruar nga Miuccia Prada dhe Raf Simons, i prezantuar në Javën e Modës në Milano, shpalosi konceptin e modës së re të veshjeve femërore, transmeton Telegrafi.

Në fillim të spektaklit, ritmet e shpejta tekno u zëvendësuan nga valsi i Strauss-it “Në Danubin e bukur blu”, dhe modelet e veshura me këmisha (të bardha) u kthyen në fustane, ndërsa fundet me gjatësi mesatare kënaqeshin me aplikimet 3D me lule (duhet të jetë vuri në dukje se elementët e nusërisë janë të mirëseardhura në modën e gatshme), vëllimin romantik dhe kombinimet e shkëlqyera me pulovrat prej kashmiri.

Vëmendjen tërhoqën xhaketat pa këmisha, kravatat e futura në këmisha të stilit ushtarak, fustanet e lyera, palltot e mbushura me dozën perfekte të maskulinitetit, modelet e shkëlqyera këpucësh, çantat, syzet… të gjitha në një përzierje të shkëlqyer të Miuccia Prada dhe Raf Simons.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME