Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPlakja e popullisë/ PL: Qeveria vrau shpresën, më 20 shkurt në shesh...

Plakja e popullisë/ PL: Qeveria vrau shpresën, më 20 shkurt në shesh kundër zhvatjes

Kryetari i Lëvizjes Rinore për Integrim Kristian Kina akuzoi qeverinë së është përgjegëse për shifrat alarmante të plakjes së popullsisë dhe largimit të të rinjve jashtë vendit.

Në një dalje për mediat, teksa solli në vëmendje shifrat zyrtare të INSTAT për rritje e plakjes së popullsisë, dhe uljen e nivelit të lindshmërisë, Kina deklaroi se qeveria ka vrarë shpresën tek shqiptarët,të cilët detyrohen cdo ditë e më shumë të braktisin vendin.

Sipas Kinës, prioriteti i qeverisë janë vetëm inceneratorët dhe PPP=të korruptive, ndaj ai bëri thirrje që me 20 shkurt të gjithë të dalin në protestë kundër zhvatjes, varfërisë dhe shopopullimit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME