Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITET“Po unë e vrava”, Azgan Mernica pranon vrasjen e efektivit të forcave...

“Po unë e vrava”, Azgan Mernica pranon vrasjen e efektivit të forcave “Shqiponja”

Azgan Menrica, autori 23-vjeçar ka pranuar vrasjen e policit të forcave “Shqiponja”, Novruz Cenaliaj të ndodhur tre ditë më parë në Fier.

Zbardhet dëshmia e Azgan Mërnicës, personit që qëlloi për vdekje policin Novruz Cenalia.

Autori ka deklaruar në polici kur u mor në pyetje nga grupi hetimor: “Kam debatuar pak sekonda, e pashë që futi dorën për të nxjerrë pistoletën. E nxora pistoletën dhe e qëllova një herë. Pistoleta i ra nga dora tek këmbët. Mora makinën ku ishte dhe mamaja brenda dhe ika”.

Autori është marrë me makinë tek familja e tij nga negociatori. Pasi janë larguar nga familja, rrugës kane takuar forcat RENEA dhe ua kanë dorëzuar atyre.

Mernica u dorëzua nga presioni i ushtruar ndaj tij dhe familjarëve të tij nga policia. Ai ka qëndruar në Dërmenas dhe nuk dihet nëse ka qenë në ndonjë banesë të braktisur apo te familjarët e tij. Ai ishte shpallur në kërkim prej tre ditësh nga policia, pasi u arratis nga vendi ku ndodhi ngjarja, në fshatin Baltëz të Fierit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME