Friday, June 21, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETGreqi/ Menidi: 40-vjeçarja u gjet e pajetë me thikë të ngulur në...

Greqi/ Menidi: 40-vjeçarja u gjet e pajetë me thikë të ngulur në bark

Kufoma është pikasur nga një kalimtar i rastit – Gruaja kishte denoncuar bashkëshortin për dhunë në familje

Thriller po zhvillohet në Menidi ku një 40-vjeçare me origjinë nga Shqipëria u gjet e pajetë në mes të rrugës. Trupi i saj u gjet nga një kalimtar në kryqëzimin e rrugëve Parnithos dhe Aristotelous rreth orës 06:00 të mëngjesit të së enjtes (16/5) me informacione më të reja se ajo u gjet me një thikë të ngulur në bark.
Vrasja ka shkuar me shpejtësi në vendngjarje, pasi skenari mbizotëron është aksioni vrasës. 40-vjeçari duket se po shkonte në punë, me sulmuesin që kishte krijuar një kartel. Ai e goditi me thikë në stomak dhe u zhduk. Pranë saj u gjet çanta me gjërat e saj.
Njëkohësisht policia po kërkon kamerat e sigurisë në zonë dhe nëse ka dëshmitarë okularë për të marrë më shumë informacion për vdekjen e gruas.

Gruaja kishte denoncuar bashkëshortin për dhunë në familje
Enkelejda Danaj, 40 vjece nga Vlora dyshohet se eshte goditur nga ish bashkeshorti, shtetasi Eduart Danaj, 50 vjec
Sipas informacioneve të reja, gruaja kishte bërë më shumë se një kallëzim ndaj bashkëshortit për dhunë në familje që nga viti 2013. Këtë muaj, pas një tjetër denoncimi, policia i është lëshuar një buton paniku.
Njëkohësisht i është propozuar nga EL.AS. për t’u transferuar në një strukturë, të cilën ajo e kishte refuzuar.
Në fakt, burri do të gjykohej sot për një nga ankesat që kishte bërë viktima. Policia po heton për gjetjen e tij.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME