Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia dhe FNSH kontrollojnë automjetet e shtrenjta e me xhama të zinj...

Policia dhe FNSH kontrollojnë automjetet e shtrenjta e me xhama të zinj në Vlorë

Efektivë të policisë së Vlorës si dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë kanë kryer kontrolle në rrethrrotullimin e Skelës përgjatë mbrëmjes të kësaj të shtune. Në fokus të kontrolleve kanë qënë automjetet e shtrenjta, si dhe ato me xhama të zinj, të cilat qarkullojnë në këtë pjesë të Vlorës.

Automjetet po kontrollohen në brendësi të tyre, për të parë për sende të kundraligjshme, si armë zjarri, mjete prerëse thikë, apo edhe sende të forta. Krahas kontrollit që i është ushtruar automjeteve, drejtuesve të tyre ju janë kërkuar edhe dokumentet e identifikimit Mjetet dhe drejtuesit kontrollohen në kuadër të garantimit të sigurisë në qytet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME