Friday, December 8, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETPolicia në 24 orë ndalon 2 shtetas dhe 7 të tjerë janë...

Policia në 24 orë ndalon 2 shtetas dhe 7 të tjerë janë në hetim të lirë

Fier/Vihen në pranga 2 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 7 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasit:

-A. C., 49 vjeç, banues në Fier, pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij;

-L. Dh., 27 vjeç, banues në Seman, Fier, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj babait të tij.

Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit N. B., 54 vjeç, banues në Dërmënas, Fier, V. P., 69 vjeç dhe A. P., 38 vjeç, banues në Shtyllas, Fier, pasi gjatë një konflikti për motive të dobëta, kanë goditur njëri-tjetrin me grushte dhe me sende të forta.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit B. J., 57 vjeç, banues në Tiranë dhe K. H., 49 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vetëgjyqësia”, pasi me vetëgjyqësi kanë kryer veprime për ndarjen e disa pajisjeve pune, pa pritur vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë, për zgjidhjen e kontratës për këto pajisje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasit A. M., 30 vjeç, banues në Vlorë dhe T. M., banues në Mallakastër, pasi kanë goditur njëri-tjetrin me grushte, për motive të dobëta.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME