Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPrinc Harry mund të hiqet nga testamenti i Mbretit Charles

Princ Harry mund të hiqet nga testamenti i Mbretit Charles

Princ Harry mund të largohet edhe më shumë nga familja pasi ka raporte që Mbreti Charles III, babai i tij, mund ta heqë Dukën e Sussex-it nga testamenti ndërsa ai lufton me kancerin.

Mbreti Charles III, i cili u ngjit në fron në shtator 2022, është 75 vjeç dhe tashmë po përgatitet kur të përfundojë koha e tij në fron.

Kjo do të ishte në formën e një testamenti, i cili është një dokument ligjor që përcakton dhe përshkruan dëshirat e një personi që ka ndërruar jetë.

Është e paqartë nëse Mbreti do të punësonte një avokat për të kryer dhe ndërmjetësuar testamentin, por mund të mos ketë rëndësi në fund pasi ai mund të mos e përfshijë Harry-n në letër, pavarësisht se ata u takuan vetëm disa javë më parë.

“Camilla dhe William po i kërkojnë Mbretit Charles III që të mos i lërë ndonjë trashëgimi mbretërore Harryt”, tha një burim për RadarOnline.com. “Ata i shohin Sussex-ët si lakmitarë të famës që nuk mund t’u besohet”.

Një burim tjetër tha: “William është i përkushtuar të mbrojë monarkinë me çdo kusht, edhe nëse kjo do të thotë shkëputje nga vëllai i tij”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME