Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREPritjes i erdhi fundi! Beyonce publikon albumin e 8-të “Cowboy Carter”

Pritjes i erdhi fundi! Beyonce publikon albumin e 8-të “Cowboy Carter”

Beyoncé ka publikuar albumin e saj të tetë, “Cowboy Carter” i ndikuar nga muzika “country”, në platformat kryesore të transmetimit.

Ylli i lindur në Teksa publikoi albumin në mesnatë, pak pasi ndau një poster që më promovon listën e saj dhe një këngë. referojuni për qarkun “chitlin, një rrjet vendesh ku muzikantët zezakë të performonin të sigurt midis viteve 1930 dhe 1960.

Me 27 këngë, “Cowboy Carter” përfiton shumë me yje si Dolly Parton, Willie Nelson, Miley Cyrus dhe Post Malone, së bashko me këngët e famshme si “Jolene” e Parton dhe “Blackbird” nga The Beatles. Albumi u parapri nga dy këngët kryesore, “16 Carriages” dhe “Texas Hold ‘Em”, kjo e fundit që ka Beyoncen në krye. të këngëve të Hot Country të Billboard, duke e bërë atë gruan e parë zezake që arriti sukses.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME