Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeBOTAProtesta/ Fermerët bllokojnë rrugën Kallpaq - Janinë

Protesta/ Fermerët bllokojnë rrugën Kallpaq – Janinë

Protesta e fermerëve në Greqi ka bërë që rruga nacionale Kallpaq-Janinë të bllokohet deri në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme. Blutë njoftojnë se do të lejohet qarkullimi vetëm për mjete të vogla, ndërsa ndalohen mjetet e tonazhit të rëndë.

Njoftimi i policisë:

Kakavijë

Njoftohemi nga Policia Kufitare greke se deri në 22:00 rruga nacionale Kallpaq-Janinë do jetë e bllokuar për shkak të protestës që po zhvillojnë fermerët.

Lejohet qarkullimi vetëm për mjetet e vogla.

Ndërsa mjetet e tonazhit të rëndë (kamionë dhe autobuzë), nuk do lejohen të qarkullojnë në këtë hark kohor.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME