Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeSPORTPSG fiton pastër ndaj Nantes, Mbappe shënon edhe nga stoli

PSG fiton pastër ndaj Nantes, Mbappe shënon edhe nga stoli

Paris Saint-Germain arriti një fitore me rezultatin 0-2 ndaj Nantes, në sfidën e vlefshëm për javën e 22-të të Ligue 1.

Lucas Hernandez zhbllokoi ndeshjen në minutën e 60-të duke gjetur golin dhe duke i dhënë avantazhin ekipit të PSG-së.

Kylian Mbappe e nisi këtë ndeshje nga stoli, duke u aktivizuar në minutën e 62-të. Francezi ia doli që të ishte protagonist duke fituar penallti të cilën e kthehu po vet në gol.

PSG kryeson me 53 pikë plot 14 pikë më shumë se Nice e vendit të dytë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME