Monday, July 15, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRiaktivizohen vatrat e zjarrit në Pishporo

Riaktivizohen vatrat e zjarrit në Pishporo

Në pyllin me pisha të Pishporos janë riaktivizuar sërish disa vatra zjarri te favorizuara nga era e fortë. Forcat zjarrfikëse të ndihmuara nga efektivet e forcave të armatosura dhe punonjës të zonave të mbrojtura po punojnë për shuarjen e zjarrit, por flakët nuk po mund të neutralizohe.

Prefekti i qarkut Lefter Shehaj, ka raportuar se terreni është mjaft i vështirë për të ndërhyrë pasi zona e pyllëzuar është me densitet të lartë ndërsa flakët herë pas herë dalin jashtë kontrollit.

Vatrat e zjarrit vijojnë të jenë aktive në pyllin me pisha në Pishporo në Fier.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME