Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETRinas, zbulohen kartat e huaja SIM, nën hetim një person

Rinas, zbulohen kartat e huaja SIM, nën hetim një person

Një person është vënë nën hetim pas skandalit të zbulimit të kartave SIM në aeroportin e Rinasit. Ai u kap nga policia pasi kishte në zotërim 3991 karta SIM.

“Njësia “C” për Hetimin e Krimit Kompjuterik, më datë 09.06.2022, ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, në ngarkim të shtetasit M. H., për veprat penale “Mashtrimi kompjuterik” dhe “Shitja e paautorizuar e kartave SIM”, pasi në adresë të këtij shtetasi, ka ardhur me postë, në Rinas, një pako postare me 3991 karta SIM angleze”, sipas njoftimit.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME