Saturday, May 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeUncategorizedRusia “zhduk” Navalnin, opozitari transferohet nga burgu

Rusia “zhduk” Navalnin, opozitari transferohet nga burgu

“Ku është Aleksei tani dhe në cilin kompleks burgu është dërguar”, pyet Leonid Volkov, shef i stafit të kritikut të Kremlinit.

Lideri i opozitës në Rusi, Aleksei Navalni, është transferuar nga burgu për në një vendndodhje të panjohur.

Navalni u dënua fillimisht me 2 vite e gjysmë për thyerje të lirimit me kusht, ndërsa më pas iu shtua dhe një dënim tjetër prej 9 vitesh, pasi u shpall fajtor për përvetësim fondesh.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME