Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKULTURËRussell Crowe flet për vazhdimin e Gladiator

Russell Crowe flet për vazhdimin e Gladiator

Kur Russell Crowe mendon për rolin e tij  në Gladiator (2000), ai e sheh si një ndikimi shumë të madh  që pati në karrierën e tij. Kjo është arsyeja pse aktori  mund të jetë “pak xheloz” vetëm kur e di se ka një vazhdim të ardhshëm (të vendosur për vitin 2024) në të cilin  nuk është i përfshirë.

Crowe, i cili luajti Maximus në filmin origjinal, foli me Collider për ndjenjat e tij në lidhje me filmin e ardhshëm të drejtuar nga Ridley Scott, dhe një kastë me emra si Denzel Washington, Paul Mescal dhe Barry Keoghan. “E vetmja gjë që ndiej vërtet për të është paksa xhelozi, e dini?”, i tha Crowe botimit. “Sepse unë isha një burrë shumë më i ri, padyshim, dhe ishte një përvojë e madhe në jetën time. Është diçka që ndryshoi jetën time, me të vërtetë. Ndryshoi mënyrën se si njerëzit më konsideronin dhe atë që bëj për të jetuar.”

Gladiator 2 do të pasqyrojë kalimin natyror të kohës, në atë që bazohet në një kohë dy dekada pas historisë origjinale. Në emisionin Ryan Tubridy të RTÉ Radio One, Russell  dha një pasqyrë se për çfarë do të flasë  vazhdimi: “Kam dëgjuar që djali i ri Paul (Mescal) është një djalë i mirë dhe i uroj atij fat më të mirë me të. Mendoj se ku po e zgjedhin historinë nga, një Lucius i ri, që hyn në rolin e perandorit. Mendoj se kjo është një ide shumë e zgjuar në botën e filmit që krijuam.”

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME