Friday, September 29, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeEKONOMISali Berisha: Do ul taksat në mënyrë dramatike sapo të fitoj zgjedhjet

Sali Berisha: Do ul taksat në mënyrë dramatike sapo të fitoj zgjedhjet

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, i ftuar në ”Çim Peka Live” tha se çdo biznesmen pasi të fitojë zgjedhjet, ai, pra Berisha, do të ulë taksat në mënyrë dramatike. Ai tha se do të ulë kontributet e sigurimeve shoqërore, TVSH-në, tatimin mbi fitimin dhe do të heqë taksën e kapitalit.

“Jam parti e taksave të ulëta, parti konservatore, besoj tek iniciativa e individit. Do ul kontributet e sigurimeve shoqërore, do të ul TVSH-në, taksat e tatim mbi fitimin, do heq taksën mbi kapitalin. Çdo biznesmen i ndershëm duhet t’i mirëpresë të gjitha këto masa. Këto unë i kam pa dallim”- tha Berisha.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: