Saturday, February 24, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSamiti Berlinit/ Çfarë përmban marrëveshja e nënshkruar sot në Tiranë

Samiti Berlinit/ Çfarë përmban marrëveshja e nënshkruar sot në Tiranë

Marrëveshja për njohjen e ndërsjellë të kualifikimeve profesionale është nënshkruar ditën e sotme te Piramida e Tiranës. Kjo marrëveshje është nënshkruar mes liderëve të Ballkanit Perëndimor pasditen e sotme. Marrveshja përfshin njohjen e kualifikimeve profesionale të infermierëve, veterinerëve, farmacistëve dhe mamive në kontekstin e marrëveshjes së tregtisë së lirë të Evropës Qendrore, (CEFTA). Ndërkohë që vitin e kaluar u nënshkrua njohja e kualifikimeve për njohën mjekëve, stomatologëve dhe arkitektëve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME