Friday, July 12, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETSekuestrohet kökainë me vlerë 7.3 mln$ në Ekuador, pakot me flamurin shqiptar

Sekuestrohet kökainë me vlerë 7.3 mln$ në Ekuador, pakot me flamurin shqiptar

Autoritetet ekuadoriane kanë sekuestruar 122 pako kokaine që kapnin vlerën e 7.3 milionë dollarëve në treg. Mediat vendase raportojnë se disa prej pakove mbanin logon me flamurin shqiptar.

Operacioni u krye në provicën El Oro, ndërsa në pranga u vu një 37 vjeçar J. M., i cili u kap në flagrancë teksa po transportonte drogën me një kamion. Sipas autoriteteve, droga do të dërgohej në Europë.

Agjentët e policisë kombëtare të El Guabo vunë re dy kamionë të dyshimtë e një furgon dhe kërkuan që të ndalonin. Njëri prej shoferëve, në tentativë për t’u larguar, u përplas me një fabrikë bananesh dhe arriti të largohej përmes plantacioneve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME