Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORESëmundja e rëndë i merr jetën në moshë të re aktorit të...

Sëmundja e rëndë i merr jetën në moshë të re aktorit të njohur

Aktori Adan Canto, është ndarë nga jeta në moshën 42- vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Akktori u nda nga jeta në 8 janar, pas një beteje me kancerin, duke lënë pas gruan e tij Stephanie Ann Canto dhe dy fëmijët e tyre, Roman Alder, 3, 5-vjeç dhe Yves Josephine, 1,5-vjeç.

Canto është i njohur për disa paraqitje në projektet e mëdha si Fox, Hulu dhe Netflix.

Ai ishte i njohur për rolet e tij në serialin ” Designated Survivor “, i cili shfaqet edhe në Netflix.

Ai ishte shfaqur edhe në serialin “ Narcos ”, në “ X-Men ”, ndërsa së fundmi ka marrë pjesë në një rol kryesor në serialin “ The Cleaning Lady ” të Fox/Hulu.

Atje ai luajti gangsterin Armán Morales, i cili rekruton një nënë në organizatën e tij kriminale si pastruese, sepse ajo ishte dëshmitare e një vrasjeje.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME