Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREShakira: “Ultima”, kënga e fundit që shkruaj për Pique

Shakira: “Ultima”, kënga e fundit që shkruaj për Pique

Shakira nuk do të shkruajë më këngë për një ish të caktuar.

Gjatë një interviste me Zane Lowe në Apple Music 1, këngëtarja e “Whenever, Wherever” u shpreh se pse “Última” do të jetë kënga e fundit që ajo shkruan për ish-partnerin e saj Gerard Piqué, me të cilin u takua për 11 vjet derisa u ndanë në vitin 2022.

“Última” ishte kënga e fundit që Shakira shkroi për albumin e saj të ardhshëm Las Mujeres Ya No Lloran (Gratë nuk qajnë më), i cili u shkrua “kur albumi u mbyll dhe nuk kishte më kohë”.

Unë thashë, kam një këngë më shumë  dhe më duhet ta nxjerr këtë,” kujton ajo. “Njerëzit në Sony thanë: “Jo, jo, jo, jo, nuk ka më kohë. Kjo duhet të dërgohet.. Ju nuk mund të bëni asgjë tjetër me këtë album”

Në një pasdite, Shakira regjistroi dhe miksoi këngën, e cila “ishte një lehtësim i madh” dhe kur e ndau atë me Sony, shkaktoi një reagim befasues.

“Ajo që është e mahnitshme në lidhje me muzikën është se si njerëzit mund të lidhen me të njëjtën përvojë ose me të njëjtën ndjenjë, ose edhe nëse nuk po përjetojnë të njëjtën përvojë”, u shpreh artistja. “Kështu që kur i luaj këtë këngë shefit të marketingut në Sony, ai filloi të qante. Nuk kam parë kurrë një burrë të qajë në studion time më parë. Kam parë shumë gra të qajnë në studion time, por asnjë mashkull.”

Ajo vazhdoi: “Ai filloi të qajë me këtë këngë dhe unë jam si, “OK, e kuptoj”. Nuk ka të bëjë vetëm me mua. Kjo këngë nuk ka të bëjë vetëm me mua, as atë . Por më vjen mirë që kam mundur ta përfshij në album, edhe nëse është kënga e fundit, kënga e fundit që i shkruaj atij.”

Albumi i 12-të në studio i Shakirës – Las Mujeres Ya No Lloran (Gratë nuk qajnë më) – do të publikohet këtë të premte. Ky do të shënojë publikimin e saj të parë të albumit në shtatë vjet.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME