Tuesday, December 5, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËOPINION/ ANALIZËShkollëpak mos vidh më dhe rrit rrogat, se vetëm kështu nuk ikin...

Shkollëpak mos vidh më dhe rrit rrogat, se vetëm kështu nuk ikin mjekët!

Nga Petrit Vasili – Ka disa jave qe thote se mjeket qe te formohen ne universitet paguajne vetem 1/16 e asaj qe paguan shteti dhe per kete arsye duhet te mbahen rob dhe te mos levizin nga vendi.

Rama si dishepull i shkollepakesise dhe antishkences ngado qe shkon shpraz injorancen e tij proverbiale.

Kete idiotesi shprazi edhe ne Gjermani sot.

Eshte e qarte qe ndonje ” shejtan budalla”, qe tallet me të, ja ka futur ne mendjen e varfer ketij Rames kete gomarllekun e 1/16 dhe ky e broçkullit ngado qe shkon, si nje gjetje te madhe.

Çdo njeri qe i ka kryer si duhet 8 klase shkollë e ka shume te lehte pergjigjen per kete budallekun e Rames.

Keto 15/16 qe paguhen nga dalin?

Mos dalin nga xhepi i Rames?

Po jo mo jo.Jane taksat, qe paguajne shqiptaret per te pasur universitete,shkolla, spitale dhe plot sherbime te tjera.

Pra o shkollepak, nuk i paguan ti 15/16, por i paguajne vete shqiptaret per shkollimin e tyre.

Ndaj ane e mbane Europes Universitetet shteterore financohen nga shteti dhe studentet paguajne shifra simbolike ose edhe nuk paguajne fare.

Ndaj shkollepak mos grabit më miliarda euro me inceneratore, koncesione e tendera etj etj, rrit rrogat e mjekeve, financo kerkimin shkencor,pedagoget dhe ndihmo studentet e leri keto budalleqe, qe ngjajne me diktaturat idiote.

Shkollepak sot ne kete 7 mars gjete te thuash keto budalleqe ne mes te Gjermanise.

Shkollepak mos vidh më dhe financo universitetet e rrogat e mjekeve se vetem keshtu nuk ikin mjeket, se nuk zgidhen me izolime prej budallai keto pune ne kohen e pluralizmit dhe demokracise.

Ehu gjeta dhe une kujt ti flas, po kupton ky nga arsyeja dhe logjika me trurin e tij te atrofizuar.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME