Thursday, July 18, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShoferë kujdes! Ja kur do të kryhen punime në Bypass Fier -...

Shoferë kujdes! Ja kur do të kryhen punime në Bypass Fier – Levan

Fier – Në vijim të punës për zbatimin e projektit “Qendra e Monitorimit të Trafikut (200 km), Faza e parë”, nga ARRSH do të kryhen punime për montimin e monitorëve të Sistemit të Informacionit të ndryshueshëm VMS (tabela elektonike), dhe do jenë të bllokuara në fasha të ndryshme oraresh disa akse rrugore, konkretisht:

Më datën 10.07.2024 në aksin rrugor Baypass Fier, nga ora 03:00 deri në orën 05:00 do të bëhet devijimi i trafikut në rrugën e vjetër “Fier- Levan”, dhe më pas në aksin kryesor të Baypass Fier.

Për shkak të punimeve, në këtë aks rrugor ka fluks të shtuar prandaj do të menaxhohet trafiku sipas Planit të menaxhimit të Trafikut.

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e drejtuesve të automjeteve që të përdorin rrugën alternative, duke përdorur aksin rrugor “Fier-Levan”, gjatë orarit të punimeve.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME