Friday, February 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShoqërohen në polici dhe lihen të lirë pas 3 orësh pesë blegtorë...

Shoqërohen në polici dhe lihen të lirë pas 3 orësh pesë blegtorë pjesmarrës në protestë

Fier – Policia Fier ka shoqeruar pese persona me profesion blegtorë te cilët ishin pjesmarrës në protestën e tyre të organizuar mëngjesin e kësaj te marte tek vendi i quajtur “Kryqëzimi i Levanit”
Ata janë njoftuar nga inspektorët e zonave qe te paraqiten ne polici në Fier ndërkohë që një pjesë e tyre u shkuan në banesë qe i shoqeruan.

Ata janë mbajtur per afro tre orë në ambiente të policisë
Pas marrjes në pyetje janë lënë të lirë duke u thënë që kur të dilni jashtë ambienteve policore mos flisni e mos kontaktoni me median

Njeri prej tyre Alket Çobo ka pohuar se eshte marr ne pyetje prej policise në lidhje me protesten kush ka qene organizatori, ka pas apo jo leje per proteste e te tjera si kto. Erdha vet ne polici pasi me njoftuan qe duhet te vija , nuk ushtruan dhune mbi mua , pohoi Çobo

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME