Sunday, July 14, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETShqiptarja përjeton tmerr në Greqi/ 27-vjeçari e përdhunon, e plagos me thikë

Shqiptarja përjeton tmerr në Greqi/ 27-vjeçari e përdhunon, e plagos me thikë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një 33-vjeçare shqiptare në Omonia ka përjetuar ditë tmerri. Një 27-vjeçar palestinez dyshohet se e ka rrahur, e ka goditur me thikë, e ka përdhunuar dhe më pas e ka lidhur dhe e ka lënë të mbyllur në një ndërtesë e braktisur.

Historia e horrorit për Gabriela Çelajn nga Kuçova nisi të zbardhet mesditën e së hënës së kaluar, kur oficerët e policisë së DIAS-it, duke kaluar nëpër kryqëzimin e rrugëve Sokratous dhe Xouthou, në Athinë, gjatë një kontrolli fizik i gjetën 27-vjeçarit, Mohammad Odi një thikë me vete. Më pas i riu u vu në pranga. Në të njëjtën ditë rreth gjashtë orë më vonë, oficerët e policisë, duke kaluar nëpër rrugën Xouthou në Athinë, dëgjuan një person që thërriste për ndihmë nga një ndërtesë në dukje e braktisur.

Policia ka shkuar menjëherë në katin e 1 të pallatit, nga ku kanë ardhur thirrjet për ndihmë, ku ka konstatuar një derë të mbyllur me dry. Punonjësit e policisë thyen drynin dhe pasi u futën në ambientet e brendshme, gjetën në krevat 33-vjeçaren të lidhur me pranga në të gjitha gjymtyrët dhe me plagë në kokë dhe në të gjithë trupin. Shqiptarja kishte po ashtu një plagë me thikë në kofshën e majtë. Pas dëshmisë së saj para hetuesve u konstatua se 27-vjeçari ishte autori i torturës ndaj shqiptares. Kjo e fundit u dërgua në spital ku mori dhe ndihmën e nevojshme mjekësore, shkruajnë mediat greke.

33-vjeçarja ka treguar para hetuesve se nuk e njihte 27-vjeçarin dhe se për herë të parë e ka takuar të hënën, pasi kishin rënë dakord të shkonin në shtëpinë e tij për të kryer marrëdhënie seksuale. Pasi gruaja ka hyrë në shtëpinë e tij, 27-vjeçari e ka sulmuar atë, duke e rrahur dhe detyruar të kryejë marrëdhënie seksuale kundër dëshirës së saj, gjatë së cilës ai ka vazhduar ta rrahë dhe që nga ai moment nuk mban mend asgjë.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME