Saturday, July 13, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeLIFESTYLEMAGAZINËSi do të dukeshin Trump, Musk dhe miliarderët e tjerë nëse do...

Si do të dukeshin Trump, Musk dhe miliarderët e tjerë nëse do të ishin… të varfër

Sa të ndryshëm do të ishin miliarderët e këtij planeti nëse nuk do të kishin para? Një artist indian, Gokul Pillai, i përgjigjet kësaj pyetjeje me ndihmën e inteligjencës artificiale.

Pillai “bëri” miliarderët e famshëm të jetojnë si pa para në lagjet e varfëra të Indisë, siç jetojnë në të vërtetë miliona bashkatdhetarë të tij, por edhe qindra miliona njerëz në Amerikën Latine dhe Afrikë.

Imazhet e ngjashme me jetën e Trump, Bill Gates, Elon Musk, Mark Zuckerberg, Warren Buffett dhe Jeff Bezos duke pozuar lakuriq mes kasolleve dhe grumbujve të plehrave janë bërë virale. 

I pyetur se cili imazh ishte më i popullarizuari, Gokul Pillai tha: “ Me siguri Bill Gates. Është e vështirë të thuhet .’

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME