Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËFleta e votimit: Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ me numrin 1

Fleta e votimit: Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ me numrin 1

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hedhur shortin për renditjen e kandidatëve në fletën e votimit për zgjedhjet e 14 Majit.

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi u shpreh në fjalën e tij se janë vetëm tre subjekte politike, që kanë paraqitur listën shumëemërore në 61 bashki, si Partia Socialiste e Shqipërisë, koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ dhe Partia Agrare Ambientaliste, të cilat do të ndajnë numrin nga 1 deri në 3 në fletën e votimit.

Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ do mbajë numrin 1 në fletën e votimit.

Kurse Partia Socialiste do ketë numrin 2.

Më pas me numrin 3 do jetë Partia Agrare Ambientaliste.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME