Thursday, February 29, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORETaylor Swift, ja këngët për albumin e ardhshëm

Taylor Swift, ja këngët për albumin e ardhshëm

Taylor Swift ka një album të ri në rrugë e sipër!

Të hënën, 14-herë fituesja e Grammy-t, 34 vjeçe, ndau listën e këngëve për The Tortured Poets Department, albumi i saj i 11-të në studio. Swift njoftoi albumin gjatë ndarjes së çmimeve Grammy 2024 të dielën mbrëma, pak para se të ndante kopertinën e albumit në Instagram.

“19 Prill ”, ishte mbishkrimi që ajo ndau në internet, së bashku me një foto me listën e këngëve. Albumi do të nisë me një bashkëpunim me Post Malone dhe gjithashtu përmban një këngë të regjistruar me Florence + The Machine.

Gjatë një konference për shtyp për Super Bowl të hënën, i dashuri i Swift, Travis Kelce zbuloi se kishte dëgjuar pjesë të albumit.

“Ok, kam dëgjuar disa prej tyre. Po. Dhe është e pabesueshme. Mezi pres që t’i dëgjoni,” u tha gazetarëve 34-vjeçari i Kansas City Chiefs.

Gjatë së njëjtës konferencë për shtyp, Kelce vlerësoi gjithashtu këngëtaren e “Love Story” për mbrëmjen e saj “të pabesueshme”, duke vendosur rekord në Grammy të dielën. “Ajo është e pabesueshme. Ajo po i rishkruan librat e historisë vetë,” tha atleti për fitimin e albumit të saj të katërt të vitit.

Njoftimi për The Tortured Poets Department erdhi gjatë fjalimit të saj të pranimit për albumin më të mirë vokal pop për Midnights. Ndërsa ishte në skenë, ajo u tha fansave se kishte punuar për një projekt dy vitet e fundit.

Albumi i ardhshëm i Swift është tashmë i disponueshëm për porositje paraprake në faqen e saj të internetit. Do të ketë disa versione të albumit të disponueshëm për blerje, duke përfshirë një CD, kasetë, vinyl dhe album dixhital.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME