Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTë shtëna armësh në Romë, plagosen dy të rinj shqiptarë

Të shtëna armësh në Romë, plagosen dy të rinj shqiptarë

Dy të rinj shqiptarë, të dy 26 vjeç, janë plagosur me armë zjarri në Itali, raporton ANSA. Ngjarja ka ndodhur mes të shtunës 2 dhe të dielës 3 mars në via Casilina, pranë Borgata Finocchio, në periferi të Romës.

Dy shqiptarët, që rezultojnë të dënuar më parë për drogë. Ata janë qëlluar teksa ndodheshin në makinën me të cilin po lëviznin, e cila ishte e marrë me qira. 

Policia ka nisur hetim mbi ngjarjen dhe sipas mediave italiane, dy të rinjtë ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Sipas të njëjtave burime, në vendin e ngjarjes ka pasur të paktën 4 të shtëna. 

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME