Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESOREBrit Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Brit Awards 2024: Lista e plotë e fituesve

Brit Awards 2024, u mbajt në 2 mars, në një mbrëmje që nderoi muzikantët më të mirë të vitit me triumfuese artisten e re të muzikës pop.

Raye vendosi një rekord të ri në Brit Awards duke kaluar Harry Styles, Adele dhe Blur me 6 çmime të fituara brenda një viti. Ajo humbi vetëm në një nga kategoritë që ishte nominuar, ku çmimi iu dha  artistes Dua Lipa. Lista e plotë e fituesve të Brit Awards 2024:

Albumi britanik i vitit

Raye – My 21st Century Blues 

Artisti i vitit

Raye 

Grupi më i mirë

Jungle 

Artisti i ri më i mirë

Raye 
Kënga e vitit

Raye – Escapism 

Artisti ndërkombëtar i vitit

SZA 

Grupi ndërkombëtar i vitit

Boygenius

Kënga ndërkombëtare e vitit

Miley Cyrus – Flowers 

Akti rock/alternativ i vitit

Bring Me the Horizon 

Akti hip-hop/grime/rap

Casisdead 

Akti dance

Calvin Harris

Akti Pop i vitit

Dua Lipa 

Akti R&B i vitit

Raye 

Tekstshkruesi i vitit

Raye

Producenti i vitit

Chase & Status

Ylli në rritje

The Last Dinner Party

Ikona globale

Kylie Minogue

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME