Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeKRYESORE“The Boys In The Boat”: Është publikuar traileri i parë i filmit...

“The Boys In The Boat”: Është publikuar traileri i parë i filmit të ri të George Clooney

Muzika është shkruar nga kompozitori dy herë fitues i Oskarit me origjinë greke Alexandre Desplaiss dhe prodhuar nga Clooney dhe Grant Hislove.

George Clooney transporton shikuesit e ekranit të madh nga karrigia e regjisorit në vitin 1936 dhe në Lojërat Olimpike të Berlinit për “Djemtë në Boat”.

I shkruar nga Mark L. Smith dhe i frymëzuar nga libri i Daniel James Brown i vitit 2013 me të njëjtin emër, filmi tregon historinë e vërtetë të ekipit të vozitjes së Universitetit të Uashingtonit në vitet 1930 nga fillimet modeste. fillimet e tyre deri në fitimin e medaljes së artë në Lojërat Olimpike të Berlinit .

Luajnë Callum Turner dhe Joel Edgerton së bashku me një kast të talentuar duke përfshirë Jack Mulhern, Hadley Robinson, Courtney Henggeler, Peter Guinness) dhe Chris Diamantopoulos.

Traileri i parë i publikuar nga MGM Studios hapet me Turner që luan Joe Runge duke kujtuar pushimin e tij të madh. Ai vetë është braktisur nga familja dhe si student mëson se nëse i bashkohet ekipit të kanotazhit do të gjejë një vend pune dhe një vend ku të qëndrojë.

“Boys in the Boat ka të bëjë me këta fëmijë të fortë, të ashpër, të cilët ishin të varfër dhe të uritur dhe vozisnin, sepse kjo ishte mënyra e vetme që ata mund të qëndronin në kolegj”, tha George Clooney në një video nga prapaskenat e shpërndarë së fundmi nga PEOPLE.

Muzika është shkruar nga kompozitori dy herë fitues i Oskarit me origjinë greke Alexandre Desplaiss dhe prodhuar nga Clooney dhe Grant Hislove.

Pritet në kinema ditën e Krishtlindjeve.

Burimi: APE – MEB

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME