Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTransportonin emigrantë të jashtligjshëm, në pranga dy persona

Transportonin emigrantë të jashtligjshëm, në pranga dy persona

Fier – Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Kafaraj”, për evidentimin dhe goditjen e dhënies ndihmë emigrantëve, kundrejt fitimit, për kalim të paligjshëm të kufirit.

U kapën në flagrancë, duke transportuar emigrantë, për kalim të paligjshëm të kufirit, vihen në pranga 2 shtetas.

Seksioni për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme të DVP Fier, në bashkëpunim me Njësinë Operacionale të Policisë Rrugore, në vijim të punës për goditjen e aktivitetit kriminal të dhënies ndihmë shtetasve të huaj, kundrejt fitimit, për kalim të paligjshëm të kufirit, si dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë finalizuar operacionin policor të koduar “Kafaraj”, si rezultat i të cilit u arrestuan në flagrancë shtetasit:

  • Hajdi Deda 26 vjeç, banues në Tiranë dhe Ernwst Kuqi 32 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë, në aksin rrugor “Tepelenë-Fier”, duke transportuar me automjetin tip “Audi”, 3 emigrantë, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME