Wednesday, February 28, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeAKTUALITETTritol për herë të tretë banesës në Lushnje, vetëm dëme materiale

Tritol për herë të tretë banesës në Lushnje, vetëm dëme materiale

Lushnja – Një shpërthim tritoli ka tronditur Lushnjen. Është hera e tretë që banesës së një tregtari i vendoset tritol dhe zakonishtë në muajt e fundit të çdo viti.
Per here te pare tritoli iu vendos ne daten nje nentor 2022, me pas ne 31 dhjetor 2022, naten e vitit te ri. Prej kesaj nate ata qe jetonin ketu u larguan dhe nuk u kthyen me.

Ne banese jetonte Altin Lamce , tregtar ne tregun fruta perimeve lushnje
Banesa eshte ne pronesite nje tjeter shtetasi Arben Turkut kunati i tij i cili eshte ne emigrim ne Angli.

Lenda plasese dyshohet se u hodh nga autori ne ecje nga rruga drejt oborrit te shtepise. Jane thyer xhamat dhe dyert e kesaj banesendersa ndersa ne oborr eshte hapur nje grope e madhe.

Ne banese nuk jeton me asnjeri per shkak te vendosjes se here pas hershme te tritolit. Nje vit me pare jetonin 5 persona, cifti Lamçe me dy femjet emitur 12 dhe 15 vjec dhe nena 77 vjece
Altin Lamçe nuk rezulton te jete person me precedente penal. Policia po punon per zbardhjen e ngjarjes dhe idetifikimin e autoreve.nderkohe po shihen edhe kamerat e banesave te lagjes.
Autori i hedhjes se lendes plasese nuk eshte gjetur dy heret e para.

Policia

Rreth orës 22:00, në lagjen “18 Tetori”, Lushnjë, pranë banesës së shtetases R. T.,(e cila është e pabanuar), është hedhur një sasi e vogël lëndë plasëse. Si pasojë janë shkaktuar dëme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë dhe grupi hetimor, për të kryer veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Po kqyren kamerat e po vijon kontrolli i zonës nga shërbimet e Policisë për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit/ve

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME