Tuesday, April 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITwitter nisi ndryshimet e para

Twitter nisi ndryshimet e para

Pronari i ri i Twitter-it, Elon Musk, ka thënë se procesi i fitimit të një shenjës blu në llogaritë e verifikuara do të rishikohet dhe thuhet mund të bëhet e detyrueshme një pagesë prej 20 dollarësh në muaj për çdo llogari që dëshiron të jetë e verifikuar.

Shenja blu është aktualisht falas dhe është një mënyrë për të sinjalizuar se një llogari është autentike.

Musk përfundoi blerjen e tij prej 44 miliardë dollarësh të gjigantit të mediave sociale të premten dhe e ka riemërtuar veten si Shefi Twit në Twitter.

Postimi i Musk në Twitter, të dielën, nuk dha më shumë detaje se çfarë saktësisht mund të ndryshojë. Por sipas faqes së teknologjisë The Verge, e cila citoi burime të brendshme, Twitter tani dëshiron t’i tarifojë njerëzit 19,99 dollarë në muaj për të mbajtur statusin e tyre të verifikimit me shenjën blu.

Përdoruesve të verifikuar do t’u jepen 90 ditë për t’u abonuar ose do të përballen me humbjen e shenjës së tyre blu.

Punonjësve iu dha projekti të dielën dhe u është thënë se duhet ta nisin skemën deri më 7 nëntor ose rrezikojnë të humbasin vendet e tyre të punës.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME