Thursday, April 25, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomeMAGAZINËTEKNOLOGJITwitter nxjerr funksionin e ri “Edit Tweet”

Twitter nxjerr funksionin e ri “Edit Tweet”

Twitter ka njoftuar se po nxjerr funksionin e tij “Edit Tweet” për përdoruesit në Kanada, Australi dhe Zelandën e Re.

Javën e kaluar, platforma tregoi se si dukej funksioni duke postuar tweet-in e parë të redaktuar. Përdoruesit mund të shikojnë historinë e versioneve për çdo Edit Tweet në mënyrë që të dinë ndryshimet, vuri në dukje kompania. Dokumenti  i Twitter-it vëren se përdoruesit do të kenë deri në 30 minuta kohë për të bërë ndryshime në tweet. Gjithashtu ata mund të bëjnë deri në pesë modifikime.

Mjeti i ri, i cili ka qenë tipari më i kërkuar i kompanisë, tani po shpërndahet për anëtarët e Twitter Blue. Këta janë abonentë të platformës premium prej 4,99 dollarësh. Ajo u siguron atyre akses në veçoritë e saj më të fundit, duke përfshirë aftësinë për të shënuar dosjet, për të zhbërë tweet-et dhe më shumë. Funksioni pritet të lancohet “së shpejti” në SHBA.

“Të gjithë në Twitter mund të shohin postimin e redaktuar dhe çdo version të mëparshëm” vuri në dukje kompania. Historia e postimeve ndihmon të mbrohet integriteti i bisedës dhe të krijohet një regjistrim publik i aksesueshëm i asaj që u tha”.

“Vetëm abonentët Twitter Blue në vende të caktuara mund të modifikojnë Tweet-et e tyre. Megjithatë , ato do të shihen nga të gjithë në Twitter. Gjithashtu përdorimi i kësaj veçorie mund të zbulojë se në cilin vend jeni”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME